inkl. mva.
ELIET PROF 6 har et ABM-system (Anti-Block Motor) som også brukes i ELIET Prof 5. Systemet regulerer matehastigheten automatisk og sørger for jevn drift. En sensor overvåker kontinuerlig endringer i motorens omdreininger.
Den spesialdesignede V-safe innmatingssjakt gjør det enkelt og trygt å mate inn større mengder beskjæringsavfall.
Flisene transporteres ut ved hjelp av en kraftig luftstrøm generert av en 325 mm bladsturbine, ikke bare på grunn av bladssystemets krefter.
Prof 6 utblåsningssjakt er utviklet for å minimere turbulens, med en kurve designet for optimal flisutblåsning. Materialet i sjakten er syntetisk, noe som gir en sømløs, korrosjonsbestandig og lyddempende overflate. Lav luftmotstand gjør sjakten mindre utsatt for tilstopping. Utblåsningssjaktens høyde er 1,8 meter, og den kan roteres 280°.
Hjulene på Prof 6 er utstyrt med en motor som gir kraftig fremdrift. Hastigheten fremover eller bakover styres med et roterende håndtak på styret. Jo mer håndtaket roteres, desto raskere beveger maskinen seg. Hjuldriften gjør det enkelt for én person å laste eller losse maskinen fra en varebil eller tilhenger.
Knivene på Prof 6 er utviklet for daglig drift. De kan vendes for å forlenge levetiden og er tilpasset høyt arbeidspress. Chopping Principle™ sørger for effektiv kutting langs fiberretningen i treverket.
Med “FAST PITSTOP”-mottoet er maskinen designet for rask demontering for vedlikehold. Dette krever vanligvis ingen verktøy. Rutinemessig vedlikehold kan utføres ved slutten av hver arbeidsdag, og gir enkel tilgang til kritiske punkter. Dette bidrar til stabil drift over tid.
Sesjonen din har nå utløpt. Vennligst klikk "OK" for å oppdatere siden og unngå tap av eventuelle ikke-lagrede data. Dersom du var logget inn, må du nå logge inn på nytt.